Za dobré bydlení není třeba platit majlant

Koupě jakéhokoliv bytu ať už v Praze nebo třeba v Uničově je dnes velkou finanční investicí pro naprostou většinu lidí. Co se Prahy týče, tam se to dá pochopit. Lidé se jen hrnou, aby mohli žít v jediném českém velkoměstě, a proto tam bylo bydlení vždy mnohem dražší než jinde. Ovšem aby stála garsonka více než milion i maličké obci, to už smysl příliš nedává. A přesto tato obydlí vždy najdou svého kupce. Problém je, že valná část obyvatel naší kotliny na to prostě nemá. Průměrný příjem není stále nic moc, hlavně vzhledem k neustále zvyšujícím se cenám vlastně čehokoliv.

Domořadí

Ovšem ani člověk s průměrným či dokonce podprůměrným příjmem nakonec nemusí skončit v nejistém podnájmu. Jsou zde i jiné alternativy a někdy i mnohem lepší. Jendou z nich je i mobilheim. Jedná se o bydlení, ve které je potřeba udělat pár kompromisů, nicméně v konečném souhrnu jde o vynikající volbu, která navíc moc nestojí.

Mobilní domky rozhodně nejsou dokonalé, a to ani ty nejnovější verze. kupříkladu nenabízí příliš prostoru pro život. Jsou často menší než garsonky, i když to dost záleží na modelu. Některé jsou naopak větší. Výhodou je zde cena, která je většinou daleko nižší než cena běžného bytu. Navíc jako bonus dostane novopečený majitel i kompletní vnitřní výbavu, a ro včetně mnoha elektrospotřebičů. Co se zateplení týče, nové verze jsou v tomto ohledu na opravdu vysoké úrovni. V zimě tudíž není potřeba moc vytápět, což se pozitivně projeví na stavu peněženky.

Financování bydlení

Pro celoroční bydlení je dobré vybrat si některý z novějších typů, jelikož ty mají opravdu dobrou izolaci. Dříve vyrobené modely se již něčím takovým obvykle moc pyšnit nemohou. Avšak i ty najdou své využití, třeba jako letní chatky. Postavit si srub je drahé a kupovat již hotovou chatu zrovna tak. Takhle si stačí jen vyhlídnout vhodný pozemek, nemusí se jednat o stavební parcelu, dovézt si tam levný mobilní domek. Realizace je obvykle levnější a rozhodně rychlejší.