Penzion v Českých Budějovicích vás zve do údolí Vltavy

se et=UTF-8″>

A vezměte to rovnou z kopce

Když se o někom říká, že to s ním jde z kopce, máme na mysli obvykle nějaký průšvih, negativní vzorce chování a vše, co s takovým chováním souvisí. Rozhodně nechceme nikoho z vás k takovému počínání nabádat, rádi bychom pouze využili slovní hříčku, které se pro naše záměry hodí, a sice jízdu na kole z větší části z kopce. A pokud zrovna nepatříte k cyklistům, kteří lámou rekordy a rádi s ostatními soupeří, jestliže si raději vychutnáváte volnost pohybu, proudění vzduchové hmoty kolem vás a zejména nádherné výhledy, zkuste to s naším tipem, třeba se vám bude zamlouvat.

Malše v Českých Budějovicích

Ubytování si zajistěte v penzionu v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/, nejlépe v blízkosti městského parku nebo blízko Malše či Vltavy, abyste tu měli klid a pohodu pro dobrý spánek. Odtud pak naložíte jízdní kola na nosič osobního auta nebo je dopravíte vlakem do obce Přední Výtoň anebo Lipno nad Vltavou.

Rožmberk nad Vltavou

Vůz tu odstavíte na parkovišti a pustíte se do cyklistického dobrodružství podél Vltavy. Horní tok Vltavy patří k nejzajímavějším oblastem v celé Evropě, a kdo to tu alespoň trochu zná, pravděpodobně by vám naše slova potvrdil. Vydejte se tedy spolu s námi do Loučovic a dále Čertovými proudy až k Vyššímu Brodu. Tento úsek je velmi romantický a doporučujeme jej absolvovat za slunečného a teplého počasí.

klášter Vyšší Brod

Z Vyššího Brodu pokračujte k jezu Herbertov a nenechte si ujít úžasný pohled na říční meandry v Rožmberku nad Vltavou a dále v úseku mezi Rožmberkem a Nahořany. Vychutnávejte si tu každý metr jízdy, a snažte se vcítit i do vodáků, kteří plují pod vámi, protože ti se na Vltavu chystají hlavně kvůli tomuto nádhernému koutu přírody.

Váš celodenní výlet pak bude pokračovat do Českého Krumlova a dále do Zlaté Koruny, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, do obce Křemže a přes Homoli a Planou se vrátíte zpět do Českých Budějovic. Trasa není náročná i přesto, že ujedete spoustu kilometrů, a možná, že na ni budete vzpomínat v dobrém tak, jako my, ještě mnoho let.