Proč je důležité starat se o vodu v bazénu?

Mít bazén neznamená si ho pořídit, napustit si do něj vodu a koupat se v něm. Obzvlášť pokud máte velký bazén a různé další věci k němu je důležité se o vodu v něm starat. Opravdu nestačí vodu do bazénu jen napustit a nestarat se o ni, musí se do ní také přidat chlór a podobně, protože přeci nechceme, aby se z vody stala nějaká bažina, obzvlášť ne z takového množství, které napustit muselo stát nehorázné peníze. Musíme tedy udělat vše pro to, aby voda v našem bazénu vydržela co nejdéle, protože vylít takové množství opravdu nikdo nechce, na tom se dohodneme asi úplně všichni, že toto množství opravdu nikdo nechce napouštět znova, pokud máte ještě bazén, který není moc malý a je to normální bazén určený na plavání. Z tohoto důvodu minimálně se o vodu člověk musí starat. Jinak také nechceme mít zdravotní problémy, samozřejmě.

čistá voda

Pokud je voda špinavá, může mít naše pokožka špatnou reakci či bychom mohli dostat dokonce vyrážku. Z tohoto důvodu, tedy ze zdravotního důvodu, by člověk měl i kontrolovat pH vody, které se má pohybovat okolo 6,5 až 7,5, což by měla být v bazénu norma. Dají se koupit různé testy pro měření pH a pokud vám nesedí, dají se koupit roztoky, které vám pH buď navýší nebo sníží, pokud ho máte moc nízké nebo moc vysoké. Nikdo nechce mít vyrážku na pokožce, proto opravdu pH vody kontrolujte, je to velmi důležité.

bazén

Další věcí, kterou by měli všichni vlastníci bazénu kontrolovat je samozřejmě čistota vody. Myslí se samozřejmě čistit bazén jednak síťkou na hmyz, kde z hladiny posbíráte veškerý hmyz, který za daný den do bazénu naletěl, a tedy se utopil a jednak se prodávají vysavače do bazénů, které vám vysají dno bazénu, kde mohou být různé listy nebo všelijaké kamínky a další nečistoty, po kterých opravdu chodit nechcete. Nečistoty mohou být i ve vodě rozpuštěné, a tak se voda čistí tabletami 5v1, které jsou tak účinné, že vám vyčistí bazén raz dva.