Železniční dopravci v České republice

Každý má rád svůj způsob dopravy, většinou se ale u lidí střídají podobné způsoby dopravy, protože hold není logicky z čeho vybírat a není vymyšleno milion způsobů, jak se někde dopravit, ale pouze pár. Navíc ne všichni mají finanční možnosti na všechny způsoby, a ne každý má soukromé letadlo, že jo. Pokud jste student, máte cestování výhodnější, ale pokud jste dospělý, beze slevy může cestování v dnešní době přijít velmi dráž, obzvlášť někam mimo, kde musíte letět letadlem. Letadlo je sice pohodlná forma dopravy, protože jste tam rychleji, ale není to zas tak eko, jak se zdá, mnohem lepší je využít autobus nebo vlak. A my se dnes podíváme právě na ten vlak, konkrétněji na železniční dopravce v České republice – neboli společnosti, skrze které můžete jet vlakem.

vlak

Leo Express

Jedná se o železničního dopravce v České republice, který byl založen v roce 2010. Od roku 2012 provozuje osobní železniční dopravu. Jezdí v rámci České republiky, ale samozřejmě se s ním můžete dostat i do sousedních zemí. Ceny jsou přijatelné a je pro nás jako číslo jedna, protože je cesta v něm velmi příjemná, můžete si zvolit třídu, ve které pojedete a ty ceny jsou velmi výhodné. Navíc pokud si založíte účet, získáváte nějaké procento zpět ve formě kreditů, za které si pak můžete koupit další jízdy.

koleje

RegioJet

Druhým celkem fajn dopravcem je RegioJet. Jízdenky vyjdou podobně jako u Leo Express, někdy ale dražší. Celkový nákup jízdenek probíhá podobně jako u Leo Express, takže žádné závratné změny. Vlaky jsou moderní a vybaveny vším, co potřebujete, nejsme si ale jistí, jestli vám vrátí procento z vaší koupi jízdenek. Pokud chcete jízdenku vrátit, vše v pohodě vrátí na váš účet, ze kterého si buď můžete koupit jízdenku novou, nebo si to necháte vrátit.

České dráhy

Nejméně oblíbený dopravce, protože se s ním pojí nepříjemné prostředí vlaků – nemoderní, žádné soukromí a záchody jsou většinou nefunkční. Také o vás není moc dobře postaráno a vlaky mívají dost často zpoždění, což opravdu není něco, co chcete. Ceny jsou v poměru cena/výkon opravdu nic moc.