Existuje láska na první pohled?

Úvaha o tom, zda láska existuje je zbytečná, protože máme několik forem lásky. Láska může být od té rodinné, kterou cítíme ke svým blízkým v rodině, přes tu kamarádskou až po tu intimní, kterou zažíváme, když se do někoho zamilujeme. Proto tvrdit, že láska neexistuje je blbost, protože je jasné, že existuje, protože každý máme nějakou rodinu a její členy milujeme, takže už alespoň taková láska existuje. Díky ní jsme citliví a empatičtí a máme v sobě každý alespoň kousek lidskosti, což je pro normální existenční bytí velmi důležité. Za mě by člověk nemohl fungovat, kdyby nikoho nemiloval a nikdo nemiloval jeho, což se nikdy nestává, vždy máte někoho, kdo vás má rád nebo k němu vy chováte určité sympatie.

srdce

Pokud potkáme někoho, do koho se zamilujeme, většinou to nějaký čas trvá. Poznáváme ho, on poznává nás a postupně si oba k sobě hledáme cestu. Pravá láska přichází dlouho po zamilovanosti, asi rok. První je člověk zamilovaný, zakoukaný, a ještě nepřemýšlí nad budoucností, žije přítomností a aktuálním okamžikem, který je naplněn štěstím z toho druhého. Pak se to začne měnit a člověk vidí nedostatky. Pokud tyto nedostatky zvládne překousnout a respektuje je, přichází opravdová láska a ze zamilovanosti s růžovými brýlemi se stává pravý vztah naplněn něčím kouzelným. Takové to, když máte ve druhém spolehnutí a víte, že tu pro vás je. Není to ale zvyk! Pozor na to. Je to opravdu to uvědomění si, že člověka milujete i přes všechny jeho nedostatky, které v porovnání se zamilovaností vidíte. Ovšem pokud by se člověk nepoznával – existuje láska na první pohled? Záleží, jak se to vezme.

pár

Pokud nás někdo zaujme, ať je to muž nebo žena, rozhodně to není jen tak někdo. Ovšem dá se to považovat za lásku? Pokud je tam to „na první pohled“, tak to přeci znamená, že se zamilujeme do vzhledu člověka a jeho hlavního rysu, mnohdy ani to ne. Může se to stát, ale dle mého se to pak nedá nazývat jako láska, spíše jako zájem, nebo něco podobného. Ovšem termínem „láska na první pohled“ se myslí spíše že už od začátku víte oba, že jste ti praví, co mají být spolu.