Somatologie a věda

Jak se stavíte k vědě? Protože vím, že k vědě člověk někdy nemá vůbec žádný vztah, ale někoho věda úplně baví, že se o to zajímá a taky má doma spoustu vědeckých knih. Ovšem někdo je takový, že ho věda vůbec nezajímá a má jiné zájmy. A to že ho věda nezajímá má opravdu mnoho důchodů. Někdy to může být tak, že člověk je prostě líný anebo má úplně jiné záliby. Ale na tom není samozřejmě nic špatného, já tady vůbec nikoho neočerňuji. Každý sám za sebe.

Věda nebo scifi?

Protože například mám taky v rodině pár lidí, které věda vůbec nezajímá. A takoví ti lidé rádi třeba rádi sportují anebo dělají úplně něco jiného. Třeba někdo má rád sci-fi knihy, někdo má rád zase vědecké anebo romantické knihy. Na tom není vůbec nic divného, protože každý má své záliby a zájmy. Ovšem ale já jsem taková, že mám ráda vědu. Sice ne úplně a všechny obory, ale velmi mě zajímá lidské tělo, říká se tomu somatologie. Je to nauka o vědě a o lidském těle. Líbí se mi, když můžu číst něco o lidském těle a taky psychice. Protože psychika a tělo má opravdu k sobě velmi blízko.

Somatologie mě baví.

Pokud se člověk necítí psychicky dobře, tak se to může objevit taky na fyzické zdatnosti a celkového zdraví. Vy se možná divíte, že to asi není pravda, ale věřte mi, že to pravda je. A někdy to tak všechno je dohromady, že člověk ani neví, že jedno s druhým může vůbec souviset. Pokud se totiž tělo necítí psychicky v pohodě a člověk je neustále ve stresu, tak je to moc špatně a těžko se to léčí. Je přeci všeobecně známo, i věda to potvrdí, že psychika a mysl člověka se léčí velmi obtížně a složitě, než když má třeba člověk fyzické obtíže. O tomto jsme věděla, a proto se snažím žít velmi pozitivně. A k pozitivnímu životu vám taky pomůže samozřejmě relaxační techniky cvičení nebo jenom lehký pohyb na čerstvém vzduchu. Zkuste někdy vsadit na procházku.