Co milujeme na koberci

Barvu

Variabilita vzhledu koberců je nekonečná, a chcete-li vaše obytné prostory zkrášlit, koberec vám k tomu poskytne perfektní příležitost. Dejte přednost pastelovým barvám, díky nim se vám v domě bude lépe tvořit váš jedinečný a neopakovatelný život.

Celistvý povrch

Když zajdete do obchodu s koberci a začnete s prohlídkou, poměrně snadno si představíte vaši obytnou místnost, v níž se bude vámi vybraný vzor nádherně vyjímat. Uvědomíte si, že na koberci je cenné i to, že jej položíte na podlahu jako jeden kus. A když si dáte záležet a pokládku realizujete jako profesionálové, důkladně od rohu do rohu v celé místnosti, rozprostře se před vámi krásná rovná plocha, jak na fotbalovém hřišti.

obývací pokoj

Měkkost a hebkost

Žádný jiný typ podlahové krytiny vám nemůže dopřát takové pohodlí, jako koberec. Prozatím nikdo nepřišel s tím, že by lidem nabídl lepší řešení v tomto směru. Klidně si na podlahu můžete položit molitanovou matraci, karimatku, cvičební podložku, anebo na ní pohodit rozložený sedací vak či péřovou bundu, ale to jsou jen dočasná řešení, která nemohou na podlaze zůstat věčně.

žena na koberci

Všichni víme, že existují plovoucí podlahy, dřevěné palubky a parkety, keramická dlažba, vinyl či dlažba z kamene, ale chcete-li se vyzout z bot a vaše chodidla dokonale rozmazlit, nebude to nikdy takové, jako na kobercích kusových a metrážových.

Vůni

Každý nový koberec zajímavě voní, možná, že i vy se rádi na něj posadíte, anebo zalehnete a nasajete do nozder ten jedinečný odér. Jenže i při pravidelném vysávání vůně nového koberce vyčichne a po několika měsících vám koberec může připomínat týden nošené ponožky. Stává se to hlavně tam, kde se často chodí naboso a také v silonových ponožkách či punčochách, které propůjčují chodidlům ostrý štiplavý sirný zápach. A to je pak vhodná chvíle povolat profesionály v oboru čištění koberců, aby jej spolu se zbytky nečistot odstranili.