Menstruační kalhotky – novinka v menstruačních pomůckách

V posledních letech vznikají nové menstruační pomůcky, které mají ženám usnadnit jejich období a přinášejí nové inovativní materiály i zpracování a celkově i jiný pohled na menstruaci.

Nemusíte tak už mít jen konvenční pomůcky, kterými jsou vložky a tampóny, ale vyzkoušet můžete třeba jejich přírodnější verze. Jde stále o jednorázové vložky a tampóny, ale obsahují méně chemie. Další alternativou k jednorázovým vložkám jsou i vložky látkové. Ty se šijí z různě savých materiálů. Vložky lze používat opakovaně. Stačí je přeprat, usušit a znovu se dají nosit i spousty let. Vybrat můžete z různých střihů, délek, materiálů i velmi zajímavých vzorů. To by mohly ocenit i velmi mladé dívky, které teprve začínají menstruovat. Při praní v ekologických prostředcích, tak nebude tělo zatěžováno zbytečnými chemickými látkami právě v intimních partiích.

pomůcky při mensturaci

Novinkou jsou mimo menstruačního kalíšku právě i menstruační kalhotky. Jde o kalhotky, které jsou ušité ze savých materiálů, které dokážou absorbovat menstruační krev. Kalhotky se také přeperou, stejně jako látkové vložky, a používají se opakovaně. Nemusíte se bát, že by vám kalhotky neseděly. Máte totiž možnost koupit různé styly kalhotek, v různých barvách i s různou savostí. Můžete mít i velmi krásné krajkové kalhotky. Budete se v nich cítit pořád krásně, jsou praktické, pohodlné a příjemné. Ani téměř nepocítíte, že máte menstruaci. Nemusíte si nic zavádět, nemusíte hlídat, zda vám vložka nesklouzla. Kalhotky jsou opravdu velmi dobrou volbou. Můžete je brát také jako pojistku třeba k menstruačnímu kalíšku.

žena v kalhotkách

Pořizovací cena za výbavu menstruačních kalhotek je sice vyšší, ale za pír měsíců se vám vše vyplatí. Protože nebudete muset každý měsíc kupovat jednorázové vložky. Ale menstruační kalhotky vám vydrží měsíce i roky. Hlavně budou velmi pohodlné nejenom na běžné nošení, ale také při sportu, na kole, při běhu i v práci. V menstruačních kalhotkách se bude cítit pohodlně mnoho žen. Můžete si zkusit vzít jen jedny na zkoušku a uvidíte, jak vám právě tato menstruační pomůcka bude vyhovovat a zda ji využijete třeba jen na část menstruačního období nebo přejdete už jen ke kalhotkám.