Usnadněte si údržbu vody

Bazénová sůl je v poslední době velmi často využívána majiteli koupacích zařízení k dezinfekci vody. Její velikou předností je, že oproti chloru nevydává žádný chemický zápach a v bazénu si připadáte http://www.festivalbanat.cz/stepan-doma-pripadate-jak-mezi-ufonama-20130830 jako v moři. K tomu, abyste k dezinfekci vody mohli využívat sůl je zapotřebí tak zvaná solnička neboli salinizační jednotka, kterou musí být vybaven Váš bazén. V salinizační jednotce probíhá elektrolýza, díky které se do vody dostává chlorid sodný, který dezinfikuje Vaše koupací zařízení. Sůl nasypete do solničky ihned na jaře při napouštění bazénu a pak už jen v průběhu koupací sezóny doplňujete.

brýle u bazénu

Nedoporučujeme k tomuto účelu využívat jinou sůl než bazénovou, která je k tomuto účelu určena, protože jiné druhy jako například kuchyňská, mohou obsahovat i další složky jako je například jod, které by mohli způsobovat nejrůznější problémy ve Vašem koupacím zařízení. Také nezapomínejte, že elektrolýza probíhající v salinizační jednotce samovolně zvyšuje PH vody, a právě proto je nutné při tomto způsobu dezinfekce vody ještě častěji kontrolovat, v jakých hodnotách se PH vody nachází a pravidelně dodávat přípravek pro snížení PH.

dítě pod vodou

Jak již bylo zmíněno, tento způsob dezinfekce bazénové vody má své výhody, ale také jeden menší nedostatek. Proto je důležité se hned na začátku plavecké sezóny dobře předzásobit testery a samozřejmě přípravkem PH minus. Kromě kvalitních a spolehlivých přípravků si také prohlédněte nabídku příslušenství, kde jistě najdete velkou spoustu pomocníků, kteří Vám usnadní péči o Vaše koupací zařízení, a hlavně o vodu v něm obsaženou, abyste si nemuseli v létě dělat žádné starosti, ale mohli si v klidu užívat koupání. Pravidelná kontrola a péče o vodu je základem úspěchu. Tak nic nezanedbejte a užívejte si každého léta plnými doušky v dokonale průzračně čisté vodě.