Jak se ochladit v letních horkách?

Léto nám obvykle přináší vysoké teploty. Ze začátku to může být příjemné, zvláště, pokud tomu předtím předcházela dlouhá zima a mrazivé teploty. Ale když teploty na teploměru ukazují přes čtyřicet stupňů, dokážeme jen myslet na to, jak se můžeme ochladit.

Klimatizace

Nejjednodušší a nejefektivnější, co můžete udělat je, že si pořídíte do svého domu či bytu klimatizaci. Jestli se vám to zdá jako zbytečná investice, věřte, že v horkých letních nocích neoceníte nic víc než to, že si budete moci klimatizaci nastavit tak, aby byl v celém prostoru příjemný vzduch podle vašeho gusta. V Praze a okolí můžete využít služeb klimatizace Praha.

klimatizace

Pijte horké tekutiny

Možná se vám to zdá jako nesmysl, abyste v létě pili něco horkého, ale jedná se o trik, který vám skutečně pomůže. Pokud je nápoj teplejší než teplota vašeho těla, pomůže vám se paradoxně více ochladit, než když zvolíte k pití třeba nápoj s ledem.

Přikryjte se vlhkým prostěradlem

V opravdu vysokých horkách vám může pomoci, když se v noci místo peřiny přikryjete navlhčeným prostěradlem. Pokud k tomu budete mít spuštěný ventilátor, věřte, že do rána bude látka suchá ale udrží vás po celou noc ve velmi příjemné teplotě.

sůl

Omezte sůl a bílkoviny

I když jsou pro nás bílkoviny velmi důležité a rozhodně bychom jejich příjem neměli nijak zanedbávat, ve vysokých horkách je lepší je alespoň trochu omezit. Stejně tak slaná jídla. Pokud tyto dvě věci totiž trávíme, vytváří metabolické teplo. Zkuste svůj jídelníček raději obohatit o více ovoce a zeleniny, které budou pro vás skvělým zdrojem vitamínů, minerálů a tekutin.

Miska s ledem

Máte ventilátor? Výborně! Pak vám jen stačí vzít misku a naplnit ji ledem. Postavte ji před ventilátor a zapněte ho. Vzduch, který se tím vytvoří, bude krásně chladný a přinese vám vítanou úlevu. Takto se můžete chladit prakticky celý den.