Jak překonat nevolnost během cestování? Zkuste tyto triky, které vám pomohou!

Trápí vás nevolnost během cestování? To celou řadu lidí, jak si ale můžete pomoci a jak překonáte nepříjemné pocity během cesty na dovolenou? 

Jak překonat nevolnost během cestování? Zkuste tyto triky, které vám pomohou! 

Nevolností během delších cest trpí celá řada lidí. Máte stejný problém? Děsíte se cesty na dovolenou nebo musíte absolvovat delší pracovní cestu? Lidé, kteří trpí nevolnostmi během cest, to nemají úplně jednoduché. Špatně od žaludku se člověku může udělat v autobuse, ve vlaku ale třeba i v autě nebo v letadle. Musíte se proto rozptýlit a na cestu si dát něco, co od nevolnosti pomůže. Jak tuto krizi tedy co nejrychleji zažehnat? 

železniční doprava

Jak se nevolnost během cest projevuje? 

Nevolnost se během cestování projevuje zejména pocitem na zvracení, hlava se motá, žaludek bolí nebo je jako na vodě a obvykle je člověk celý zalitý studeným potem. Stačí se špatně zadívat třeba na protijedoucí auta nebo nemít dostatek čerstvého vzduchu a člověk může mít pocit, že cestu nezvládne. Samozřejmě, že existují léky, které se na nevolnost během cestování užívají, ale ty nemusí vždy pomoci. Někdo navíc léky užívat nechce, to se dá ale lehce vyřešit. Nejen léky vám totiž mohou pomoci. 

Co dělat během cest, aby vám bylo lépe? 

Je důležité se umět rozptýlit, ale pozor na hraní her na mobilu nebo na čtení knih. To by vám pravděpodobně příliš dobře neudělalo, lepší je se zaměřit na povídání si se spolucestujícími. Někomu pomáhá i koukání na jeden bod, na který se lze během cesty zaměřit. Určitě je ale potřeba mít dostatek čerstvého vzduchu, pokud nemůžete během cesty dělat časté zastávky, otevřete si alespoň okýnko nebo zvyšte proudění vzduchu v klimatizaci a namiřte ji na sebe. 

žena na letišti

Je třeba také hodně pít a to zejména vodu. Připravit si ale můžete i zázvorový čaj, zázvor totiž ulevuje od nevolnosti. V lékárně lze navíc pořídit i zázvorové lízátka nebo bonbony, ale čerstvý zázvor je nejlepší. Snažte se ale příliš nejíst, pokud máte hlad, po ruce mějte jen kousek ovoce, skvělé mohou být i piškoty nebo sušenky. 

Cestu určitě poté snadněji zvládnete.