Byt pro starší obyvatele

Když se v mládí nastěhujete do nového bydlení, vybavíte si ho dle svých představ, a protože se předpokládá, že budete mít děti, často se jim přizpůsobuje celý byt. Dětský pokojík, ale také mnoho úložných prostorů mimo dosah dětí, aby se nebavily tím, že budou roztahovat věci ze skříní.

Jenže pak http://tsmladi.cz/ plyne čas, děti odrostou, odejdou z domu a vy postupně zestárnete. A byt? Často se dětský pokoj promění ve skladiště a vy si to ani neuvědomíte. Jenže s vaším přibývajícím věkem byste měli popřemýšlet o přebudování vašeho bytu nejen v rámci pokojů, ale i co se týká koupelny nebo záchodu. Že nevíte, o čem je řeč?

invalidní vozík

S přibývajícím věkem se některé běžné činnosti stanou obtížnější. Možná máte šatní skříně až po strop, ale chcete stoupat na židli, abyste dosáhli na věci, které jsou uložené až nahoře? Nebo stále zvládáte vlézt do vany a nebojíte se uklouznutí? Nebylo by lepší nechat si v koupelně i záchodě nainstalovat madla, nebo rovnou předělat koupelnu na sprchovací kout?

Je spousta věcí v bytě, které nás nenapadnou, že bychom si mohli předělat, když stárneme a řada činností se stává složitější. Od toho je tady bytový design Praha, který vám může s nejrůznějšími vychytávkami pomoct. I obyčejný koberec se může stát nebezpečným, pokud začnete stářím šoupat nohami. Také se vám může stát, že budete muset používat chodítko či dokonce invalidní vozík. I v těchto případech je potřeba upravit celý prostor vašeho bydlení.

stáří

Stárnutí se nevyhne nikdo a v momentě, kdy začnete mít pohybové potíže, je třeba upravit vaše bydlení. Mnozí dokonce úplně změní byt, pokud již nezvládají schody apod. Pokud se budete stěhovat do nového bytu a potřebujete mít veškerý komfort pro spokojené dožití, nechejte prohlédnout nový byt bytovým designérem, který vám poradí mnoho užitečných rad a udělá vaše bydlení bezpečnou a spolehlivou oázou.