Chyby, kterých se dopouštíme u cvičení


Cvičení by mělo být součástí našeho života. A když ne cvičení, tak alespoň pravidelná pohybová aktivita. Spousta lidí se jednoho dne rozhodne, že by měli se svým životem něco dělat a rozhodnou se začít pravidelně cvičit. Začátečníci ale často dělají chyby, které jim ve výsledku mohou vzít motivaci nebo dokonce přivodit potíže.

Jaké chyby to jsou?

Příliš mnoho tréninku

Nic se nemá přehánět. Pokud jste do téhle doby seděli každý den na zadku a váš jediný pohyb byl, když jste přešli do svého auta, je nesmysl, abyste začali cvičit šestkrát týdně s vysokou intenzitou. Vydržíte to tak týden, dva a poté vám takové nasazení nevydrží. Daleko efektivnější je začínat pozvolna a zařazovat pohybovou aktivitu do vašeho života postupně.

cvičení

Nesprávná technika

Ať už cvičíte doma nebo ve fitness centru, důležitá je správná technika. A to uu jakékoliv formy cvičení. Správná technika vede k tomu, že má cvičení ten nejvyšší možný efekt a taky tím předcházíte svému zranění. Abyste se vyhnuli špatné technice, je nejlepší investicí zaplatit si do začátku trenéra. Hledáte-li služby kvalitního trenéra, využijte osobního trenéra Liberec Mila Michalíček.

Nedbáte na regeneraci

Jestli se chcete cvičení věnovat dlouhodobě a chcete mít díky němu zdravé tělo, musíte svému tělu dát taky dostatek času na zotavení z předchozí pohybové aktivity. Žádné tělo nevydrží dlouhodobý zápřah bez možnosti regenerace. Proto dbejte na to, abyste do svého cvičebního plánu zařadili i odpočívací dny.

žena

Neprotahujete se

Spousta cvičících vynechává protahování, které je ale přitom velmi důležité. Protahováním nejen že cvičíte svou flexibilitu, ale také rozehříváte své svaly a tělo a předcházíte tak případným zraněním. Protahujte se před každým tréninkem a brzy uvidíte, o kolik ohebnější budete. Protahování nemusí být dlouhé, věnujte mu alespoň pět minut.