Tažné na auto

Přívěsný vozík

Když jezdíme s vozem třeba po městě a obvyklá trasa je přes týden do práce a o víkendu na nákup tak nám stačí i malé auto. Ovšem vůz pro rodinu s dětmi, která s ním bude jezdit na dovolenou by měl být poněkud rozměrnější, proto v takových případech kupují lidé karoserii kombi. Samozřejmě ani to nemusí stačit, protože auto není nafukovací. V takovém případě je tu možnost táhnout přívěsný vozík, který samozřejmě musí splňovat všechny náležitosti pro provoz.

přívěsný vozík

Výhodnou je to, že do něj můžete naložit klidně sypký materiál. Spousta vozíků má slušné rozměry, a proto do nich naložíme i rozměrné věcí. Není problém vést zde třeba křeslo, ovšem nikdy nezapomeňte na řádné upevnění nákladu. Samozřejmě musíme dodržovat maximální povolené hmotnostní limity pro vozík i automobil. Jestliže je budeme používat jenom výjimečně, tak si jej nemusíme kupovat, protože je tu možnost zapůjčení.

Tažné zařízení

Při spojení vozíku k auta musí být samozřejmě umožněno, aby se vozík mohl hýbat do stran a částečně se i naklánět nahoru a dolů, protože zadní tlumiče vozu při jízdě mění výšku od země zadní části vozu. Z toho plyne, že se volí spojení přes kouli, která tyto rotace umožňuje. Tažné zařízení má svou vlastní bytelnou konstrukci, která se nejčastěji přes šrouby uchytí do karoserii vozu. Takto pevně drží a samozřejmě je zde slušný koeficient bezpečnosti, takže se nemůže stát, že se urve a vozík zůstane daleko na za námi.

auto s tažným

Tažné zařízení můžeme zakoupit za nízkou cenu. I přes no se jedná o velmi kvalitní produkt, který bez potíží bude na autě sloužit kdykoliv bude potřeba. Samozřejmě kromě montáže tažné ho je potřeba připojit i elektroinstalaci, abychom mohli snadno přes zásuvku přípojné vozidlo zapojit k elektřině. Není problém nechat si vše zapojit dodatečně. Následně po schválení a zapsání do technického průkazu už nám nic nebrání používat jej naplno.