Podzimní a vánoční dekorace

Začal nový školní rok a to znamená, že ten kalendářní bude spět ke svému konci. Nastává podzim a všechny rohy budou zdobit dýně, okrasné nebo vydlabané, všude budou hořet svíčky na dušičky, dveře ozdobí věnce z popadaného oranžovočerveného listí a bude se zase dříve stmívat. Někomu je líto, že končí období tepla a budeme se zase probouzet do tmy, nicméně milovníci dekorací si přijdou v této době na své.

mechove koule

Buďte připravení na podzim a následující vánoční období a oprašte loňské dekorace a pokud vám již nevyhovují, udělejte si ty nové. Máte ale problém, že máte například na verandě nebo na chodbě tmu, a tím pádem vám tam nevydrží živé květiny jako jsou třeba vřesy? Řešením pro vás může být mechová koule, kterou osadíte do květináče a můžete na ní nalepovat vánoční hvězdy nebo podzimní lístečky, prostě dle daného období. Nepotřebuje světlo, nemusíte jí zalévat, ani jí hnojit. Je to prostě vděčná dekorace, která stoprocentně slouží svému účelu. Je biologicky odbouratelná, takže se nejedná o žádný plastový výrobek, kterým byste zase zvětšovali lidský odpad, a můžete jí dokonce použít několik let.

podzimni venec

Na podzimní věnce si můžete spoustu věcí také nasbírat v přírodě a pak to nakombinovat s koupenými věcmi. Z výsledku budete nadšení, to se můžete vsadit. Hlavně si takovou dekoraci uděláte podle svého, podle své nálady a prostředků, nebudete muset kupovat drahé designové věnce. Do nich vypadají krásně křepelčí vejce – cena je přívětivá, můžete je pak využít především na jarní dekorace, trochu je polámat, aby vypadalo, že se z nich zrovna vylíhla malá mláďátka. Inspirujte se na internetu a pusťte se do tvoření domácích dekorací, třeba i s dětmi, vyplníte tím krásně volné podzimní večery, kdy už bývá tma na nějaké hrátky venku. Může se také jednat o krásný dárek vašim příbuzným nebo přátelům, který jistě ocení jeho originalitu.